Lutowanie

Spoiwa lutownicze

spoiwa lutownicze SAC305 SAC0307 Sn99Cu0.7

Niezależnie, czy mowa o produkcji serwisowej, czy produkcji seryjnej właściwie dobrane materiały są kluczowe podczas procesu lutowania. Spoiwa lutownicze jest potrzebne do wypełnienia stawu pomiędzy komponentem i płytką drukowaną, od niego zależy w dużej mierze niezawodność produkowanego urządzenia.

W nasze ofercie znajdziesz bezołowiowe stopy lutownicze w postaci sztab i drutu. Stopy różnią się od siebie składem chemicznym. Jeśli nie wiesz, jaki zlew cyny będzie najlepszy, spytaj o to naszych fachowców.

Materiały dostępne są w postaci sztab odlewanych o wadze 1kg, 2kg, 4kg. Klientom zapewniamy bezpłatną analizę składu chemicznego na najnowszych urządzeniach SPECTROMAX.

W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze i najczęściej stosowane zgrzewy bezołowiowe:

· SAC305

stop bezołowiany. Zawartość jego wynosi: 96,5 cyny, 3% srebra i 0,5% miedzi. Używany jest do lutowania fali. Dzięki temu uzyskujemy większą stabilność oraz szybkość podczas procesu. Daje nam to świetny przepływ pomiędzy połączeniami. Lut świetnie sprawuje się też dla środowiska, wytwarzając mniejsze ubytki żużli, jest on tworzony dzięki patentowi Electropute. Daje nam to lepsze i szybsze stapianie się. Jest używany do dużej ilości sprzętów, procesorów.

· SAC0307 

Jego skład jest bez ołowiany zawierający 99,0% cyny, 0,3% srebra 0,7 miedzi. Specjalny lut, falowy. Specjalnie tworzony pod brak srebra a dokładnie jego znikomą ilość. Składa się prawie w 100% z cyny. Jest tworzony Patentową sposobem Electropure. Umożliwia  nam to świetny przepływ oraz drenaż lutowania. Stosuje się go w większość urządzeń, procesorów, powłok i chemii topników.

· Sn99Cu0.7

Bez ołowiany drut lutowniczy skład jego wynosi: 98,5% cyny, 0,3% srebra, 0,7% miedzi. Zawiera również technologie SainSmart, jest przeznaczony dla profesjonalnych, wysokojakościowych urządzeń. Nie zawiera on w sobie ołowiu, jest certyfikowany ROHS. Świadczy to większą dbałością dla środowiska, emituje mniej toksycznych czynników niż zwykły lut. Wymaga małej ilość temperatury do topnienia, zwiększa nam to wydajność pracy. Jest szeroko stosowany w sprzęcie elektrycznym.

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem skontaktuj się z nami

 

Działamy dla przemysłu

Każda firma posiada połączenia, dzięki którym dywersyfikują swoje działania. Pomożemy Ci dorównać do gigantów rynkowych.

m